Proiecte de hotărâre pentru ședința ordinară a Consiliului Local Năvodari din data de 02.02.2023

1. Proiect de hotarare cu privire la alegerea presedintelui de sedinta.
  2. Proiect de hotarare privind aprobarea bugetului de venituri si cheltuieli consolidat al Orasului Navodari pentru anul 2023.
  3. Proiect de hotarare privind aprobarea listei cu dosarele aflate pe rolul instantelor de judecata si inregistrate la Primaria Oras Navodari, prevazute in anexa, pentru care se asigura asistenta si reprezentare de catre cabinete de avocatura.
  4. Proiect de hotarare privind achizitionarea unor servicii de asistenta si reprezentare juridica a UAT Oras Navodari in litigiul care face obiectul dosarului nr. 32676/212/2022, in contradictoriu cu Agentia Domeniilor Statului
  5. Proiect de hotarare cu privire la aprobarea modificarii tarifului de depozitare si neutralizare a deseurilor menajere si incheierea unui act aditional la contractul de prestari servicii nr.5/14.12.1994 pentru depozitare deseuri.
  6. Proiect de hotarare privind aprobarea documentatiei de urbanism „Reactualizare PUZ ANSAMBLU LOCUINTE PARCELA A 277/77” investitor SC MANHATTAN DEVELOPMENT SRL
  7. Proiect de hotarare cu privire la organizarea retelei scolare a unitatilor de invatamant preuniversitar din Orasul Navodari pentru anul scolar 2023-2024.
  8. Proiect de hotarare privind constituirea Comisiei Locale de Ordine Publica a Orasului Navodari.
  9. Proiect de hotarare cu privire la constituirea unui drept de superficie cu titlu oneros asupra terenului situat in Navodari, strada S11 nr.23, lot 141, Judetul Constanta
  10.  Proiect de hotarare cu privire la constituirea unui drept de superficie cu titlu oneros asupra terenului situat in Navodari, strada S17 nr.28, lot9, Judetul Constanta.
  11.  Proiect de hotarare cu privire la constituirea unui drept de superficie cu titlu oneros asupra terenului situat in Navodari, strada Ceferistului nr.1, Judetul Constanta.
  12.  Proiect de hotarare cu privire la oportunitatea vanzarii terenului situat in Navodari, strada P17 NR.26, LOT 114, judetul Constanta, in favoarea proprietarului constructiei C1 edificata pe acest teren.
  13.  Proiect de hotarare cu privire la oportunitatea vanzarii terenului situat in Navodari, strada Muzicii nr. 13, LOT 25, judetul Constanta, in favoarea proprietarului constructiei C1 edificata pe acest teren.
  14.  Proiect de hotarare cu privire la oportunitatea vanzarii prin licitatie publica a unor suprafete de teren situate in Navodari, strada Postei lot 1, lot 2 si lot 3, judetul Constanta
  15.  Proiect de hotarare cu privire la oportunitatea vanzarii prin licitatie publica a unui teren situat in Navodari, strada Ciocarliei FN, judetul Constanta,
  16.  Proiect de hotarare cu privire la aprobarea oportunitatii concesionarii unui teren situat in Navodari, strada Sperantei FN, judetul Constanta.
  17.  Proiect de hotarare cu privire la aprobarea oportunitatii concesionarii unui teren situat in Navodari, B-dul Navodari, zona Rezervoare RAJA, lot1/1, judetul Constanta.
  18.  Proiect de hotarare privind prelungirea contractului de inchiriere 18975/28.02.2017 pentru spatiu nr. 6 situat in Piata Centrala Navodari
  19.  Proiect de hotarare cu privire la aprobarea chiriei pentru locuinte, curti si gradini aferente suprafetelor locative.
  20. Proiect de hotarare privind preungirea contractului de inchiriere nr. 18976/28.02.2017 pentru spatiu nr. 5 situat in Piata Centrala Navodari
  21.  Proiect de hotarare privind declararea bunului imobil-teren situat in Navodari, strada Apusului, Judetul Constanta in suprafata de 550 mp, cu destinatia de alee de acces de uz si interes public local al UAT Oras Navodari
  22.  Proiect de hotarare privind prelungirea contractului de inchiriere nr.16416/14.02.2018, pentru terenul in suprafata de 9 mp situat in Navodari, parcela A277/74, lot2, chirias S.C CONPET S.A
  23. Proiect de hotarare cu privire la transmiterea in concesiune catre RAJA S.A. Constanta, a retelei de alimentare cu apa si de canalizare menajera din zona MIDIA SAT, edificate in cadrul proiectului de investitii „Echipare tehnico-edilitara si asfaltare trama stradala zona Midia Sat”.
  24. Proiect de hotarare privind aprobarea incheierii actului aditional nr. 3 la contractul de delegare a serviciului de salubrizare.
  25. Proiect de hotarare cu privire la aprobarea modificarii Statutului si Actului constitutiv al Asociatiei de Dezvoltare Intercomunitara „Apa – Canal Constanta”
  26. Proiect cu privire la constituirea dreptului de superficie cu titlu oneros asupra unui teren situat in Navodari, strada Frunzelor nr. 10, bloc 160, sc. G, adiacent, ap. 121, lot 1, jud. Constanta