Investiţii în Năvodari

Sedinta Navodari

Sedinta NavodariCea mai recentă sedință ordinară a Consiliului Local Năvodari vine cu vești bune pentru cetățenii din localitate și nu numai. Pe ordinea de zi, s-au aflat mai multe proiecte de hotărâre ce-i privesc îndeosebi pe năvodăreni. Primul dintre ele, inițiat de primarul Nicolae Matei, se referă la distribuția de gaze naturale în orașul Năvodari pentru anul 2014. De asemenea, în această vară, 2.000 de copii premianți, dar și cei care provin din familii defavorizate vor putea să vadă marea, unii pentru prima dată.

Nu în ultimul rând, primarul a rugat consilierii să mențină o comunicare continuă cu năvodărenii. Astfel, cetățenii vor ști ce proiecte se află în desfășurare și mai ales, la ce le vor folosi aceste proiecte.

Orașul Năvodari a devenit recent stațiune balneoclimaterică, dar investițiile nu se opresc aici. Alte 60 de milioane de euro urmează să fie investite în proiecte de dezvoltare urbanistică și în infrastructură.

VEZI VIDEO