Evenimentul ,,Sportul dă viață zilelor noastre” organizat de Primăria Năvodari s-a desfășurat în perioada 14 iulie-04 august

0
1028

Evenimentul ,,Sportul dă viață zilelor noastre” organizat de Primăria Năvodari s-a desfășurat în perioada 14 iulie-04 august și a avut ca scop promovarea mersului pe jos, a activităților de recreere și timp liber, în rândul vârstnicilor (pensionarilor) din orașul nostru.
Ultima acțiune a fost o excursie la Mănăstirea Sfântul Ioan Casian unde, ,,seniorii ” orașului nostru au vizitat grandioasa construcție, au socializat și au luat masa de prânz împreună cu starețul Protosinghel Iustin Petre.
Conform Regulamentului, premierea pentru acest eveniment, s-a făcut în baza unui pontaj de prezenta a participanților. Premiile au constat în articole sportive, cupe, medalii și diplome.