”Cupa sărbătorilor de iarnă”. Moș Crăciun i-a vizitat astăzi pe micii sportivi de la CS Năvodari

0
1369

Moș Crăciun, darnic și bun așa cum îl știm cu toții, a poposit astăzi la Clubul Sportiv Năvodari, unde s-a întâlnit cu o parte din micii noștri sportivi.

Darurile binemeritate au sosit la finalul primei etape a competiției „Cupa sărbătorilor de iarnă” la care am asistat, împreună cu Moș Crăciun, de pe margine. Apoi, l-am ajutat pe Moșul să împartă cadourile fiecărui copil, nu înainte de a fi colindați. Vă doresc sărbători fericite, dragi copii, să iubiți în continuare sportul, iar în dimineața de Crăciun să găsiți sub brad tot ceea ce vă doriți”, a transmis primarul Florin Chelaru pe pagina de Facebook.

Darurile vor ajunge la toți cei 600 de copii legitimați în cadrul CS Năvodari, care vor fi angrenați zilele următoare în „Cupa sărbătorilor de iarnă”, după un an plin de evenimente și realizări pentru sportivii noștri.