”Cupa New K1 Generation”, 3 septembrie, Sala Sporturilor Năvodari. Participă 90 de sportivi de la 11 cluburi din țară și străinătate

0
1034

”Cupa New K1 Generation” este programată sâmbătă, 3 septembrie, la Năvodari. Aproximativ 90 de sportivi de la 11 cluburi din țară și din străinătate participă, sâmbătă, la cea de-a VI-a ediție a competiției sportive de la Năvodari.

CS Năvodari va participa cu aproximativ 20 de sportivi pregătiți de antrenorul Marcel Jipeanu. Alături de sportivii noștri, vor intra în concurs sportivi de la alte 10 cluburi din țară și străinătate: București, Ploiești, Reșița, Agigea, Valul lui Traian, Constanța, Năvodari, dar și Chișinău.

Competiția este organizată de Clubul Sportiv Năvodari, cu sprijinul Primăriei Orașului Năvodari.

Sunt puse în joc 20 de centuri pentru cei mai buni sportivi!

Cântarul oficial este programat sâmbătă, între orele 08.00-09.00. Meciurile vor începe la ora 10.00, urmând să evolueze grupe de copii, cadeți, juniori și seniori!