primariaIn urma incidentului petrecut saptamana trecuta la Biobaza Navodari ,unde sunt stransi cainii din orasul nostru, conducerea primariei se declara total impotriva actiunilor salariatilor serviciului de ecarisaj. De aceea s-a format o comisie de disciplina care a hotarat ca cei trei salariati care apar in respectivul filmulet sa fie disciplinar mutati in alt compartiment al gospodariri locale, respectiv spatiile verzi, deoarece comisia a constatat ca sunt la prima abatere. Cei trei angajati sunt Cioaca Gheorghe Gabriel , Budianu Petric

si Dogaru Daniel. Pentru domnul Cioaca Gheorghe Gabriel cel care loveste inspre un catel, se aplica sanctiunea de retinere 10 % din salariu pe o perioada de 3 luni. Li s-a pus in vedere ca la prima abatere cei trei, vor fi dati afara din Primaria orasului Navodari. Mentionam ca in urma incidentului a fost deschis dosar penal domnului Cioaca Gabriel de catre politia nationala. Tot in urma acelui incident biobaza a fost controlata de catre DSVSA  iar domnul Cioaca Gabriel a primit amenda de 1000 lei pentru comportament agresiv fata de animale, totodata mentionam ca s-a constatat ca biobaza Navodari functioneaza cu respectarea conditiilor si dispozitiilor legale.