Apel la simțul civic

0
1572

În ciuda eforturilor Consiliului Local și a Administrației Publice Locale de a atrage fonduri și de a investi în dezvoltarea și înfrumusețarea orașului, constatăm cu dezamăgire că există locuitori care distrug parcurile și spațiile verzi.

În fiecare lună descoperim obiecte de mobilier urban stricate intenționat, flori furate, copaci rupți, locuri de joacă vandalizate.

Vă reamintim că sunt prevăzute prin hotărâre de consiliu local amenzi usturătoare pentru cei care, cu rea voință strică tot ce le iese în cale, neglijând faptul că pot fi văzuți pe camerele de supraveghere sau de patrulele poliției locale.

Facem apel la voi, cetățenii cinstiți ai orașului nostru, să nu treceți cu vederea asemenea acte de vandalism și să anunțați cât mai urgent organele de poliție locală la telefon 0241/760307.

Împreună putem să avem grijă de imaginea orașului nostru!