Târgul Ofertelor Educaționale 2024-2025, la Năvodari

0
140

Liceul Tehnologic „Lazăr Edeleanu” Năvodari este, timp de două zile, gazda Târgului Ofertelor Educaționale ”Alege-ți drumul corect”, organizat de Inspectoratul Școlar Județean Constanța, în parteneriat cu Primăria Orașului Năvodari. Cinci licee tehnologice și teoretice își prezintă ofertele în orașul nostru:
* Liceul Tehnologic ”Mihai Viteazul”
* Liceul Teoretic ”Mihail Kogălniceanu”
* Liceul Tehnologic ”Cogealac”
* Liceul Tehnologic ”Nicolae Bălcescu”
* Liceul Tehnologic ”Lazăr Edeleanu”
Toți elevii interesați au ocazia să descopere ofertele educaționale ale unităților de învățământ luni, 20 mai și marți, 21 mai, în intervalul orar 10.00-18.00.

Totodată, este o oportunitate de a vizita liceul din Năvodari – cunoscut drept ECO-Școală și Școală Ambasador, care desfășoară proiecte Erasmus și care oferă tinerilor posibilitatea de a promova examene Cambridge și care atestă, totodată, competențe digitale recunoscute Microsoft.
Noutatea pe care o aduce în acest an liceul năvodărean este profilul ”tehnician în gastronomie” (cofetar/patiser), o dovadă a adaptării ofertei educaționale la specificul zonei și la cerințele operatorilor economici parteneri.

Le urăm mult succes tuturor elevilor și îi îndemnăm să viziteze târgul de la Năvodari!