Primarul Florin Chelaru, întâlnire cu ministrul Sănătății, Alexandru Rafila

0
1125
Florin Chelaru si Alexandru Rafila

Primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, s-a întâlnit astăzi, la Constanța, cu ministrul Sănătății, dr. Alexandru Rafila, pentru a discuta despre Centrul Multifuncțional de Sănătate Năvodari.

Unitatea medicală din orașul nostru, care a fost redeschisă în anul 2020, după mai bine de 30 de ani, trece în momentul de față printr-un important proces de dotare cu aparatură modernă.

În acest sens, împreună de domnul ministru Rafila, având sprijinul managerului Spitalului Județean Constanța, domnul Ionuț Ionescu, și al președintelui Consiliului Județean Constanța, domnul Mihai Lupu, căutăm soluții pentru a aduce noi medici specialiști la Năvodari, pentru a crește calitatea serviciilor de sănătate oferite pacienților!”, a afirmat primarul Florin Chelaru.