”Orașul Năvodari prin ochi de copil”, un proiect lansat în parteneriat cu grădinițele și școlile din orașul Năvodari

0
1453

”Te iubesc, Năvodari!” și ”Îmi place mult să trăiesc în Năvodari”. Filip, de 4 ani, și Nicolas Eric, de 9 ani, din orașul Năvodari s-au înscris deja în proiectul ”Orașul Năvodari prin ochi de copil”, lansat de Biblioteca ”Pontus Euxinus” Năvodari și Casa de Cultură ”Pontus Euxinus”, în parteneriat cu grădinițele și școlile din orașul Năvodari.

Sunt primele mesaje de suflet adresate de copii ai orașului Năvodari, împreună cu desenele în creioane colorate ori acuarelă, prin care fiecare copil încearcă să reflecte imaginea orașului nostru. Toți preșcolarii și elevii claselor 0-VIII din orașul Năvodari pot lua parte la acest proiect. Desenele vor fi în format A4 și trebuie însoțite de un mesaj transmis orașului Năvodari.

Termen limită de depunere a lucrărilor: vineri, 19 noiembrie 2021, la Biblioteca ”Pontus Euxinus” Năvodari.

Toate desenele, însoțite de mesaje, vor fi promovate pe pagina de Facebook a Bibliotecii ”Pontus Euxinus” Năvodari și vor fi expuse cu ocazia zilei de 1 Decembrie.