A început distribuirea pachetelor de Crăciun în Năvodari

pachete-Navodari-primarie

pachete-Navodari-primarieDistribuirea pachetelor de Crăciun a început în oraşul Năvodari. Pentru a evita îmbulzeala, primăria a pus la dispozitie mai multe puncte de unde beneficiarii îşi pot ridica pachetele.

• Centrul cultural – pensionarii ale căror nume încep cu literele A, B, C şi D.
  • Casa căsătoriilor – pensionarii ale căror nume încep cu literele E, F, G, H, I, J, K, L, M, O şi N.
  • Sediul Ecoterm –  pensionarii ale căror nume încep cu literele P, R, S, T, U, V, X şi Z
  • Cantina Socială – asistenţii personali, persoanele cu handicap, beneficiarii de ajutor social şi cei ai cantinei sociale.

Pentru beneficiari, aceste pachete sunt mai mult decît binevenite, deoarece îi scapă de cheltuieli importante pentru sărbători.

În total, sunt distribuite 6500 de pachete.

Primarul orașului Năvodari, Nicolae Matei, a initiat acest program din primul an de mandat, pentru a veni în sprijinul celor nevoiași și al pensionarilor.

VEZI VIDEO