ANL-uri repartizate legal la Năvodari

blocuri-ANL-Navodari

blocuri-ANL-NavodariScandalul izbucnit cu privire la repartizarea locuințelor ANL în Năvodari este unul fără fond, din punctul de vedere al viceprimarului Florin Chelaru. Aflat marți seară, la postul Litoral TV, în cadrul emisiunii În Arenă, viceprimarul orașului Năvodari a afirmat că repartizarea locuințelor ANL se află abia în primă fază, a trierii cererilor.

Conform edilului, comisia de specialitate din cadrul Primăriei nu poate să încalce condițiile prevăzute de legislație cu privire la repartizarea locuințelor ANL, condiții care sunt drastice.

Mai mult, o parte însemnată dintre solicitanți a fost descalificată din cauza depășirii vârstei pe care trebuie să o aibă, conform legii, la momentul repartizării locuinței ANL.

Referitor la acuzațiile care i se aduc, viceprimarul orașului Năvodari susține că acestea sunt nefondate și că oricine poate verifica modul în care sunt repartizate locuințele ANL.

VEZI VIDEO