Infrastructură modernă la Năvodari

Drum Navodari

Drum NavodariEste fără dar și poate cel mai important proiect de care depinde traficul în zona nordică a litoralului românesc. Modernizarea și lărgirea drumului ce face legătura între orașul Năvodari și municipiul Constanța se face de la ieșirea din stațiunea Mamaia, până la Tabăra Delfinul. Drumul va beneficia de două benzi pe sens, piste pentru bicicliști și trotuare. Viceprimarul orașului Năvodari recunoaște că între timp au apărut și probleme ce nu puteau fi prevăzute.

Investiția va cuprinde construirea unei pasarele pietonale și execuția unui sistem de canalizare a apelor pluviale. Săptămâna viitoare vor fi puse bazele unui alt proiect important pentru litoral.

Valoarea proiectului de lărgire a drumului ce leagă orașul Năvodari de municipiul Constanța este de aproximativ 58 de milioane de lei.

VEZI VIDEO