O zi pe sufletul copiilor, astăzi, la Școala Gimnazială ”George Enescu”. Nu doar pentru că este început de vacanță pentru elevii din ciclul primar, ci pentru gustările delicioase preparate de părinți pentru Târgul de Plăcinte ”Bucătarii toamnei”.

Sub sloganul ”La plăcinte, înainte!”, clasele pregătitoare B, C, E, I D, a III-a C, a IV-a A și B au expus în Amfiteatrul școlii preparate culinare, pe care ceilalți elevi, însoțiți de cadrele lor didactice le-au epuizat în scurt timp. Printre cumpărători l-am zărit și pe primarul Florin Chelaru.

Fondurile strânse în urma vânzării preparatelor vor fi folosite pentru asigurarea materialelor necesare claselor.