Programul privind reabilitarea, modernizarea și asfaltarea drumurilor, continuă la Năvodari

Reuniți în cadrul unei ședințe publice care s-a desfășurat la Centrul De Afaceri , primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, împreună cu agenții economici și reprezentanții companiilor de utilități (apă, canalizare, gaz, telecomunicații, etc), au discutat despre primul proiect implementat pe fonduri europene PNDL: „PROIECT REABILITARE STRĂZI ȘI ECHIPARE TEHNICO-EDILITARĂ  ÎN ZONA STAȚIUNII NĂVODARI, JUDEȚUL CONSTANȚA”.

Acest proiect include operațiuni de asfaltare, bordurare, amenajare trotuare, rețele de canalizare pluvială.

În cadrul acestei ședințe au fost informați proprietarii de locuințe și investitorii din zona, că este necesar să își realizeze branșamentele la utilități până la dată demarării proiectului.

Vizate de acest proiect sunt următoarele străzi din Mamaia Nord: Strada D25; Strada D5, Prelungirea D12; Strada D27; Strada D26; Prelungirea D24; Prelungirea D19; Strada B1; Strada B5; Strada Hanului; Prelungirea D17; Prelungirea D14; Prelungirea D10; Aleea D30; Aleea D29; Aleea D28; Strada B1; Strada Salvamarilor; Prelungirea D20; Prelungirea D18; Prelungirea D13; Strada Promenadă.

„Zona Mamaia Nord , este o zonă turistică aflată în plină expansiune și dezvoltare, tocmai de aceea, întâlnirea de astăzi a fost un prim pas în stabilirea priorităților și datelor tehnice împreună cu reprezentanții companiilor de utilități. Lucrăm împreună, mai bine, mai eficient, pentru un oraș modern!”, ne-a declarat Florin Chelaru, primarul orașului Năvodari.