”La iarnă va fi cald în clase!” Precizările primarului orașului Năvodari

Pentru că numeroși părinți m-au întrebat ce se va întâmpla cu apa caldă și căldura în unitățile de învățământ din această toamnă, fac precizarea că toate grădinițele și școlile sunt racordate la rețeaua de gaze naturale, s-au montat centrale termice și s-au refăcut instalațiile de încălzire. În majoritatea unităților lucrările au fost finalizate, doar la Liceu și la creșă lucrările sunt în derulare, dar vor fi finalizate la timp. Așadar, elevii vor învăța în condiții foarte bune, iar la iarnă va fi cald în clase!”, a transmis astăzi primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.

Citește și ”A fost aprobat programul ”Cald în casa ta”. Primarul Florin Chelaru: Am elaborat programul ”Cald în casa ta” cu gândul la năvodărenii care au nevoie de ajutor

Serviciul Public de Alimentare cu Energie Termică în sistem centralizat în orașul Năvodari, desființat începând cu 1 octombrie 2022