Întrunirea veteranilor de război din Năvodari

primaria-nav

primaria-navVeteranii de razboi si urmasele de veterani de razboi din orasul Navodari sunt invitati in data de 02.04.2015 intre orele 11.30 – 13.30 sa se prezinte la sediul Centrului de zi pentru persoane varstnice (din cadrul Directiei de Asistenta Sociala) – intrarea dinspre sala de sport a liceului Lazar Edeleanu. Intalnirea se organizeaza la initiativa Asociatiei Nationale a Veteranilor de Razboi Filiala Constanta, in scopul primirii foilor de drum gratuite si achitarii cotizatiei anuale, care este obligatorie conform Legii nr. 44/1994. Va fi prezent domnul Soare Cristian, din partea Asociatiei Nationale a Veteranilor de Razboi Filiala Constanta.
La intalnire veteranii / urmasele veteranilor vor avea asupra lor legitimatiile de veteran; daca nu pot fi prezenti, pot desemna si alte persoane care sa participe.
Relatii suplimentare pot fi obtinute la sediul Directiei de Asistenta Sociala Navodari, str. Sanatatii, nr. 3, tel. 0241760822.