Elevii din Năvodari au început un nou an școlar

scoala-Navodari

scoala-NavodariFestivităţile de începere a noului an şcolar, au avut loc astăzi în toate oraşele din ţara printre care şi la Năvodari. Aici copii au fost primiţi în săli de curs proaspăt renovate şi igienizate. Elevii din Năvodari au fost întampinaţi de profesori dar şi de primarul Nicolae Matei , care le-a dăruit ghiozdane pline cu rechizite. Este al cincilea an consecutiv , în care , Primarul Nicolae Matei, Prin Programul Ghiozdanul ,oferă un ajutor atât copiilor cât si părinţilor .

Sprijinul oferit de edil îi ajută pe părinţi să treacă mai uşor de cheltuielile primului an şcolar. Copiii au asteptat cu nerăbdare începerea noului an şcolar pentru a-şi revedea colegii şi a învăţa lucruri noi. Cadrele didactice din Năvodari speră ca în noul an şcolar elevii să aibă rezultate mai bune iar rata de promovabilitate a examenelor să fie cât mai mare.

VEZI VIDEO