Aproape 60 de persoane au participat, astăzi, la acțiunea de donare de sânge

Aproape 60 de persoane au participat, astăzi, la acțiunea de donare de sânge organizată de Centrul Regional de Transfuzii Sanguine Constanța și Primăria Orașului Năvodari, la Centrul de Zi pentru Copii și Persoane în Vârstă din Năvodari.

”Este prima oară când venim la Năvodari anul acesta. Din cele peste 60 de persoane, au donat 45. Mulțumim celor care s-au prezentat la acțiunea de donare! Este foarte important pentru pacienții din spital ca donatorii să repete gestul de astăzi și sperăm ca exemplul năvodărenilor să fie urmat de cât mai multe persoane. Doar astfel cei aflați în nevoie au o șansă de a primi tratamentul transfuzional mult-așteptat”, a declarat dr. Laura Ion, coordonatorul echipei mobile a Centrului Regional de Transfuzii Sanguine Constanța.

Felicitări personalului medical pentru dedicare și profesionalism și mulțumiri echipei Centrului de Zi pentru Copii și Persoane în Vârstă pentru implicare, dar mai ales tuturor năvodărenilor donatori!