Soluții durabile pentru dezvoltarea Năvodariului. Primarul Florin Chelaru a participat la întâlnirea având ca temă dezbaterea strategiei de dezvoltare a României – Constanța Oportunități Regionale

Primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, a fost prezent astăzi la sediul Consiliului Județean Constanța la o amplă întâlnire având ca temă dezbaterea strategiei ”România durabilă, Constanța Oportunități Regionale”.

Am participat astăzi, alături de colegii mei, consilierul local Dorin Cornia și directorul Direcției de Management Programe – Fonduri Europene din Primărie, Adi Constantin, la o amplă întâlnire privind dezbaterea strategiei “România durabilă, Constanța Oportunități Regionale”. Căutăm soluții și proiecte ca în cadrul strategiei de dezvoltare a României și a județului Constanța, orașul Năvodari să beneficieze de investiții și programe care să îmbunătățească semnificativ viața cetățenilor noștri”, a declarat primarul Florin Chelaru.