Tineri implicați pentru un oraș verde. Primarul Florin Chelaru, întâlnire cu elevii clasei a X-a P3 de la Liceul Tehnologic ”Lazăr Edeleanu” Năvodari

„Avem idei și proiecte frumoase și împreună ne dorim să trăim într-un oraș verde și tot mai curat! Aceasta a fost concluzia întâlnirii pe care am avut-o astăzi cu elevii clasei a X-a P3 de la Liceul Lazăr Edeleanu.

Am discutat despre mediu, despre Năvodari oraș verde și nevoia de colectare selectivă a deșeurilor, dar și despre ce proiecte putem face împreună!

Mulțumesc doamnelor profesoare Alina Oprean și Alina Bulgariu pentru implicare și lucrurile frumoase pe care le fac alături de elevi pe tematici de mediu și ecologie!”, a declarat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.