Tergiversări absurde privind lucrările de lărgire a drumului Lumina-Năvodari

primaria-nav

primaria-navCei de la firma Marway Fertilchim SA. caută tot felul de motive pentru a intra în conflict cu Primăria Năvodari. Ultima găselniță: o adresă către primărie cu înștiiințarea de oprire a lucrărilor  de amenajare și lărgire ale arterei de circulație care au loc în zona cuprinsă  între podul Lumina și canalul Poarta Albă-Midia Năvodari. Motivul? Unul cel puțin stupid: mai exact, un cămin de trecere a conductelor de apă

industriala care este în zonă și despre care susțin reprezentanții că ar fi proprietatea lor, care nu poate fi afectat. Contactat telefonic, Adrian Constantin,  şeful Serviciului Achizitii publice din cadrul Primarie Orasului Navodari, spune că cei de la Marway Fertilchim SA știau de acest proiect de  modernizare a infrastructurii de transport și dă asigurări că Primăria  deține toate planurile cadastrale și că respectiva zonă se află în proprietatea primăriei  și nu în proprietatea celor de la Marway Fertilchim SA,  așa cum se arată în adresa trimisă Primăriei Năvodari. Așadar,reprezentanții Marway Fertilchim SA.au fost invitați la Primarie pentru a prezenta actele care atestă proprietatea căminului de trecere a conductelor de apă industrială. Rămâne, însă, de văzut dacă se vor prezenta sau nu.