Străzile din Mamaia Sat vor fi asfaltate prin Programul “Anghel Saligny”. Florin Chelaru: Guvernul ne-a alocat 15 milioane de lei pentru realizarea investiției

Veste bună pentru Năvodari, în special pentru Mamaia Sat! Toate străzile din Mamaia Sat vor fi asfaltate. Guvernul ne-a alocat 15 milioane de lei prin Programul “Anghel Saligny” pentru realizarea investiției de asfaltare a străzilor din Mamaia Sat”, a anunțat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, pe pagina de Facebook.

Lucrările vor începe după finalizarea proiectului de extindere și modernizarea rețelelor de apă și canalizare.

Știu că disconfortul este uriaș, că lucrările la canalizare au lăsat în urmă dezastru pe străzi, dar vom rezolva definitiv problema prin asfaltarea integrală a întregului cartier Mamaia Sat”, a mai spus primarul Florin Chelaru.