Primarul Florin Chelaru, întâlnire cu reprezentanții RAJA și dezvoltatorii imobiliari din Mamaia Nord

Primarul Florin Chelaru a organizat o întâlnire cu reprezentanții RAJA și dezvoltatorii imobiliari din Mamaia Nord pentru a stabili ce măsurile care trebuiesc luate pentru a rezolva problema canalizării în zona de litoral.

RAJA și proiectanții au identificat anumite soluții tehnice, dar, având în vedere că vorbim despre o rețea de canalizare privată, este nevoie ca întreg mediul privat de afaceri din zonă să se implice.

„Am discutat cu soluțiile pe masă, este nevoie de măsuri rapide, important este ca toată lumea să înțeleagă (agenți economici, operatorul privat de canalizare) că ce s-a întâmplat vara aceasta nu se mai poate repeta!” a declarat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.