La Năvodari a fost convocat Comandamentul de iarnă

primaria-nav

primaria-navAutoritățile locale s-au pregătit pentru iarnă. Astfel, locuitorii orașului Năvodari nu trebuie să fie luați prin surprindere de către viscol.  Prin dispoziție de primar a fost activat un număr de 25 angajați care sunt consemnați la domiciliu, gata să intervină în situația în care vremea și evenimentele nedorite o impun.  Un număr de 17 utilaje și mijloace de deszăpezire sunt gata să intervină în orice moment dacă vremea o impune. Primarul Nicolae Matei și viceprimarul Florin Chelaru se află în Năvodari și vor superviza toate activitățile de gospodărire comunală ce se impun. Conducerea primăriei atenționează persoanele fizice, asociațiile de proprietari, instituțiile publice și societățile comerciale, că în baza legislației naționale și locale, au obligația să păstreze curățenia, să îndepărteze zăpada și ghețușul din fața curților, blocurilor și spațiilor comerciale, în caz contrar fiind pasibili de amendă de până la 2500 lei.