Începe reabilitarea străzii Constanței cu fonduri europene

Strada Constanței va intra în lucrări de reabilitare în cadrul unui proiect cu fonduri europene.
În acest sens, primarul Florin Chelaru a convocat o ședință de lucru pe teren cu reprezentanții firmei de asfaltare Autoprima, RAJA, Poor și Termica pentru a stabili planul de lucrări pe tronsonul cuprins între sensul giratoriu din centru și pod.
Stabilim planul de asfaltare a străzii Constanței, tronsonul cuprins între sensul giratoriu din Centru și pod, sector cu probleme după lucrările de apă și canalizare executate de RAJA și Poor. Vom decoperta în prima fază zonele care se lasă și vom reface fundația drumului la mare adâncime cu straturi de piatră și compactare. În paralel, firma de asfaltare va demara lucrările începând dinspre partea podului! Ne cerem scuze pentru disconfortul creat de aceste lucrări, dar sunt absolut necesare pentru orașul nostru”, a anunțat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.
Din cauza problemelor la infrastructura rutieră cauzate de lucrările de apă și canalizare executate de RAJA și Poor, se va decoperta în prima fază zonele cu probleme și se va reface fundația drumului la mare adâncime cu straturi de piatră și compactare.
Pe durata lucrărilor traficul rutier va fi dirijat pe câte o bandă pe sens