“Zilele Orașului Năvodari”, 27-28 iulie 2024, stadionul “Flacăra”. CALENDARUL EVENIMENTULUI

Primăria Orașului Năvodari are deosebita plăcere de a invita toți năvodărenii, și în acest an, la “Zilele Orașului Năvodari”, un eveniment cu tradiție care va avea loc pe stadionul Flacăra, în zilele de 27 și 28 iulie, între orele 16: 00 și 23: 00.

Vor fi două zile pline de culoare, energie și emoție care ne vor reuni la cea mai importantă sărbătoare a orașului nostru.

Evenimentul va aduce, pe scenă, interpreți îndrăgiți de muzică ușoară și populară, trupe de dans și de teatru, ansambluri de dansuri populare tradiționale românești și mulți alți invitați.

Vor fi alături de noi artiști renumiți precum Mircea Cazan, Ionuț Galani, Diana Bișinicu, Johny Romano, Dorian Popa și Direcția 5.

Ne vor încânta cu talentul lor artistic și copiii orașului nostru de care suntem extrem de mândri, iar elevii din unitățile de învățământ din orașul Năvodari care au obținut rezultate excepționale la olimpiadele școlare, la nivel județean, vor fi premiați pentru meritele lor.

Un spectaculos foc de artificii va încheia cele două zile pline de artiști consacrați, momente memorabile și bună dispoziție.

Evenimentul, organizat de Primăria Orașului Năvodari, va fi prezentat de Liliana Cazan.

Vă așteptăm cu drag!

Vă prezentăm, mai jos, PROGRAMUL DETALIAT AL EVENIMENTULUI:

ZIUA 1, 27.07.2024, SÂMBĂTĂ

ELEVII CLUBULUI COPIILOR NAVODARI (teatru)

ELEVII CLUBULUI COPIILOR NAVODARI (dans)

CIORNEA MARIA – SOLIST MUZICA POPULARA

ELEVII CLUBULUI COPIILOR NAVODARI (teatru)

PIȘTEA IULIA-SOLIST  MUZICA POPULARA

GEORGIANA ROȘCA – SOLIST MUZICA POPULARA

MANOLE IOANA ANDREEA –SOLIST MUZICA USOARA

BOROSLACHE SOPHIA MARIA ȘI BOROSLACHE BIANCA ȘTEFANIA – SOLISTI MUZICA USOARA

A.S STUDIO BALLET $ DANCE (dans)