Vești bune pentru șoferii năvodăreni

giratoriu navodari

giratoriu navodariDrumul ce leagă orașul Năvodari de comuna Lumina se află în curs de modernizare și este tranzitat zilnic de sute de șoferi. În scurt timp, acesta va avea un nou sens giratoriu în dreptul cartierului de case din orașul Năvodari.

Cei care locuiesc în zonă spun că este binevenită decizia și asta pentru că, până acum, era nevoie să se asigure de foarte multe ori înainte de a vira stânga pe drumul județean 226. Tot pe drumul ce leagă Năvodari de Lumina încep să prindă viață și pistele pentru bicicliști. Pe o porțiune de aproximativ 200 de metri a fost deja turnat cimentul. Partea stângă a drumului Năvodari- Lumina va fi destinată bicicliștilor, urmând ca pietorii să se deplaseze pe partea dreaptă, adică pe partea cu orașul Năvodari.

VEZI VIDEO