Sprijin pentru proiecte în Năvodari

Navodari proiect

Navodari proiectOrasul Navodari este parte a unui proiect ambitios, alaturi de alte 99 de orase din Romania. Este vorba de un demers al Ministerului Dezvoltarii Regionale, in parteneriat cu Asociatia Oraselor din Romania, care are ca scop dezvoltarea capacitatii de planificare strategica.

Cele 100 de orase vor beneficia, in perioada mai-octombrie 2015, de sprijin in vederea elaborarii strategiilor locale de dezoltare durabila.

Andreea Florentina Ion, Adrian Constantin si Ion Claudia sunt persoanele care formeaza grupul de lucru din cadrul Primariei Navodari.

In aproximativ sase saptamani urmeaza sa fie organizata urmatoarea sesiune de consultari publice la care vor putea lua parte toti cetatenii care vor sa depuna proiecte pentru orasul Navodari.

VEZI VIDEO