Rechizite pentru toți elevii din Năvodari

rechizite-nicolae-matei

rechizite-nicolae-mateiPrimăria Orașului Navodari si Consiliul Local Navodari derulează și în acest an programul “Ghiozdanul” prin care copiii inscrisi in sistemul educational prescolar, primar, gimnazial si liceal, care au domiciliul stabil in Orasul Navodari beneficiază gratuit de rechizite școlare, conform HCL.200/ 24.08.2009.

În baza programului demarat în anul 2009, la inițiativa primarului Nicolae Matei, în noul an școlar care va începe pe 15 septembrie, 5044 de elevi din Năvodari vor beneficia de ghiozdane cu rechizite.

Rechizitele vor fi gasite de acestia pe bancute în prima zi de școală.

Cu ocazia inceperii acestui nou an scolar, primarul orasului Navodari, Nicolae Matei si Consiliul Local Navodari, doresc tuturor elevilor rezultate cat mai bune la invatatura, numai impliniri si ii asigura ca le vor fi alaturi in orice imprejurare.