Primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, întâlnire cu omologul bulgar Aleksandar Sabanov

O delegație oficială a Primăriei orașului Silistra, Bulgaria, condusă de primarul Aleksandar Sabanov, a ajuns astăzi la Năvodari. În cadrul discuțiilor purtate la sediul Primăriei Orașului Năvodari, au fost analizate noi oportunități de investiții comune Năvodari-Silistra.

A fost o plăcere să primesc astăzi la Năvodari, împreună cu fostul senator Nicolae Moga, o delegație a orașului Silistra, condusă de omologul bulgar Aleksandar Sabanov! Am discutat despre proiectele europene transfrontaliere implementate împreună, dar și despre noi oportunități și investiții comune! Pregătim deschiderea noilor axe de finanțare în special pentru a construi o nouă creșă și o grădiniță, colegii mei fiind în legătură cu partenerii bulgari pe aceste teme!”, a anunțat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.