Primarul Florin Chelaru: Începem construirea sensului giratoriu din intersecția spre Corbu

M-am întâlnit astăzi cu proiectanții și constructorul care vor edifica noul sens giratoriu din intersecția spre Corbu pentru a discuta ultimele detalii înainte de a începe lucrările. Am semnat autorizația de construire, eliberăm și ordinul pentru începerea lucrărilor”, a anunțat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, pe pagina sa de Facebook.

Va fi un edificiu impresionant, cu o înălțime de 7 metri, și va reprezenta o veritabilă carte de vizită pentru toți cei care aleg să ne viziteze orașul și stațiunea Mamaia Nord.

Lucrările se vor executa în paralel cu reabilitarea Podului peste Ecluză și nu vor impune restricții suplimentare în trafic. Sensul giratoriu ar trebui să fie gata până la începerea sezonului estival.