Primăria Orașului Năvodari va începe distribuirea pachetelor cu ocazia Sărbătorilor Pascale

afis paste 2016

afis paste 2016Și în acest an, de Paști, Primăria și Consiliul Local din Năvodari oferă pachete pensionarilor, persoanelor care beneficiază de serviciile cantinei sociale, de ajutoare sociale, precum și celor încadrate cu grad de handicap.

Distribuţia ajutoarelor se va face pe 20-21 aprilie în intervalul orar 9-16 şi vineri, 22 aprilie, orele 9-12.

Pachetele sunt distribuite în patru centre:

– Casa de Cultură “Pontus Euxinus” (pensionarii ale căror nume de familie încep cu literele A, B, C, D)

– Casa Casătoriilor (pensionarii ale căror nume de familie încep cu literele E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O)

– Club T.S.P. Ecoterm (pensionarii ale căror nume de familie încep cu literele P, R, S, Ș, T, Ț, U, V, X, Y, Z)

– Cantina socială (persoanele încadrate cu grad de handicap, beneficiari de ajutor social și persoanele care beneficiază de cantina socială)