Orașul Năvodari se mândrește cu tinerii excepționali

Felicitări vicecampioanei europeane la gimnastică, Ioana-Andreea Stănciulescu!

Sportiva Ioana-Andreea Stănciulescu, însoțită de părinții ei, s-au întâlnit astăzi cu primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, în sala de ședințe a instituției publice.

”Am avut astăzi deosebita plăcere de a mă întâlni cu vicecampioana europeană la gimnastică, Ioana-Andreea Stănciulescu. Năvodăreanca noastră a urcat cu lotul național de senioare pe cea de-a doua treaptă a podiumului la Campionatul European de Gimnastică Feminină 2020. Ne mândrim cu talentul și performanțele tinerei sportive din Năvodari, care în urmă cu doi ani s-a încunnat cu titlul de campioană europeană de junioare la sol. I-am înmânat astăzi o Diplomă de excelență din partea orașului Năvodari, cu mesajul că suntem mândri de ea și că o așteptăm de fiecare dată acasă cu drag și cu cât mai multe medalii. Felicitari, Ioana!”, a declarat primarul Florin Chelaru.