Mii de mărțișoare au fost împărțite de autoritățile din Năvodari doamnelor și domnișoarelor din oraș

martisoare Navodari

martisoare NavodariCa în fiecare primăvară, primarul oraşului Năvodari, Nicolae Matei a trimis doamnelor şi domnişoarelor din oraș câte un vestitor al primăverii. Mărțișoarele, împărțite pe străzile din oraș sau în instituțiile de învățământ, au adus bucurie.

Pentru a fi siguri că mărțișoarele vor ajunge în fiecare casă, reprezentanții primăriei au oferit simboluri ale primăverii și băieților, pentru a le dărui mamelor care îi așteaptă acasă.

Copiii au fost impresionaţi de gestul autorităţilor locale.

Și cadrele didactice au fost emoţionate de gestul deosebit al Primarului Nicolae Matei și au ținut să îi mulțumească.

Oferirea mărțișoarelor reprezintă o tradiție importantă pentru autoritățile din Năvodari.

VEZI VIDEO