Mesajul primarului Florin Chelaru cu prilejul Zilei Naționale a României

”Ziua Națională a României este despre eroism, sacrificiu și mândria de a fi român! Nu vom uita jertfa înaintașilor noștri și vom munci pentru ca patria noastră să fie cu drag numită “acasă” de toți românii, dar mai ales de generațiile viitoare, de copiii si nepoții noștri! La mulți ani, România! La mulți ani, Năvodari!”, a transmis primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.

Ceremonialul dedicat Zilei Naționale a României s-a derulat și în acest an într-un format restrâns, la Troița din centrul orașului Năvodari, având în vedere restricțiile impuse de pandemie.

După intonarea Imnului de stat al României, ceremonia dedicată Zilei Naționale a continuat cu o scurtă slujbă religioasă și s-a încheiat cu depunerea de coroane din partea oficialităților locale, unităților militare, partidelor politice, asociațiilor și organizațiilor prezente la eveniment.

La manifestările organizate de Primăria Orașului Năvodari a participat și în acest an doamna deputat Ileana Cristina Dumitrache.