Lămuriri cu privire la promenada Năvodari – Mamaia

stire radiografie

stire radiografiePrimarul Năvodariului, Nicolae Matei a lămurit mai multe aspecte cu privire la proiectul promenadei care urmează să lege Năvodariul de Stațiunea Mamaia. Proiectul este finanát, ]n mare parte, din fonduri europene. În opinia edilului, toți cei care au încercat să blocheze acest proiect se tem de concurență. Reprezentanții autorității locale spun că acest proiect este în lucru de aproximativ cinci ani.

În opinia viceprimarului Florin Chelaru toți cei care încearcă să blocheze acest proiect nu sunt bine informați. Plaja nu va suferi nicio modificare.

Edilul Nicolae Matei s-a arătat dispus să scrie el însuși o scrisoare către premierul Victor Ponta prin care să solicite verificări ale corpului de control, însă în cazul în care nu vor fi găsite nereguli, Alin Burcea, vicepreședintele ANAT, cel care a inflamat spiritele cu privire la acest proiect, să fie demis.

VEZI VIDEO