Investiții cu fonduri europene în zona Mamaia Sat. Un nou contract semnat de RAJA, în prezența primarului orașului Năvodari

Astăzi, la sediul RAJA, în prezența primarului Florin Chelaru, a fost semnat contractul de lucrări “Reabilitare stații de pompare ape uzate și conducte de refulare Mamaia Sat; Gospodării de apă Năvodari”, realizat cu finanțare europeană.

Lucrările prevăd:
•       Reabilitare stație de pompare apă uzată SPAU 3 Mamaia Nord
•       Reabilitare stație de pompare apă uzată SPAU 3 și extindere conductă refulare aferentă stației – 2.266m
•       Reabilitare stație de pompare apă uzată SPAU 4 și conductă refulare aferentă stației – 569m
•       Reabilitare stație de pompare apă uzată SPAU 6 și conductă refulare aferentă stației -253m
•       Gospodărire de Apă Rezervoare 2×1.000
•       Gospodărire de Apă Interconectare.

Reamintim că în cadrul unui alt proiect cu RAJA mult mai amplu va fi extinsă și reabilitată rețeaua de canalizare și apă în Mamaia Sat (acoperire 95%) și Năvodari. Lucrările vor începe în perioada imediat următoare!