Întâlnire cu scop de stabilire a situației rețelelor existente în zona de litoral

Astăzi, 11.04.2019, aa avut loc la sediul Primăriei Năvodari ședința de lucru, între reprezentanții administrației publice locale, ai furnizorilor de utilități (E-Distribuție Dobrogea SA, SC RAJA SA, SC Distrigaz Sud Retele, SC RCS&RDS SA, 07Internet) precum și reprezentanți ai proiectantului și executantului lucrării, în cadrul proiectului „REABILITARE STRĂZI ȘI ECHIPARE TEHNICO EDILITARĂ ÎN ZONA STAȚIUNII NĂVODARI, JUDEȚUL CONSTANȚA”, investiție finanțată din fonduri guvernamentale prin Programul Național de Dezvoltare Locală.
Proiectul a fost aprobat spre finanțare de către Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene. Prin acest proiect se va realiza rețea de canalizare pluvială, dar și asfaltarea străzilor din zona de litoral a orașului Năvodari: Strada D25; Strada D5, Prelungirea D12;Strada D27; Strada D26; Prelungirea D24; Prelungirea D19; Strada B1; Strada B5;Strada Hanului; Prelungirea D17; Prelungirea D14; Prelungirea D10; Aleea D30; Aleea D29; Aleea D28; Strada B1; Strada Salvamarilor; Prelungirea D20, Prelungirea D18; Prelungirea D13; Strada Promenada.
Întâlnirea a avut ca scop stabilirea situației rețelelor existente sau care urmează să fie realizate în zona studiată.
IMPORTANT:
Toți agenții economici interesați de aspecte legate de realizarea utilităților din zona menționată, sunt invitați să participe la discuții ce vor avea loc miercuri 17.04.2019, ora 11.00 la Centrul de Afaceri Năvodari(Bdul Mamaia Nord nr.6).