În conformitate cu prevederile Legii Apelor nr. 107/1996, cu modificările și completările ulterioare, PRIMĂRIA MUNICIPIULUI CONSTANȚA ȘI PRIMĂRIA ORAȘULUI NĂVODARI, cu sediile în Constanța , Bdul. Tomis, nr. 51 și Năvodari, str. Dobrogei,nr. 1, telefon 0241.488.100 și 0241.761.603, intenționează să solicite de la A.N.

„Apele Române” – Administrația Bazinală de Apă Dobrogea Litoral, avizul de gospodărire a apelor pentru proiectul „Îmbunătățirea accesului între Municipiului Constanța și platforma industrială Năvodari prin lărgirea și modernizarea Bulevardului Mamaia – Năvodari„, amplasat pe drumul comunal 86 care leagă localitatea Mamaia de platforma Midia – Năvodari, traversează localitatea Năvodari, iar lărgirea propusă se întinde până la tabăra Delfinul.
Persoanele care doresc să obțină informații suplimentare cu privire la solicitarea avizului de gospodărire a apelor, pot contacta solicitantul de aviz la adresa menționată.
Persoanele care doresc să transmită observații, sugestii și recomandări se pot adresa solicitantului sau la adresa Administrației Bazinale de Apă Dobrogea Litoral cu sediul în Bdul. Mircea cel Bătrân nr. 127, Constanța, județul Constanța, telefon 0241.672.089, fax 0241.673.025 după data de 1.07.2015