Cursuri gratuite de calificare pentru femeile din Năvodari

primaria-nav

primaria-navSubvenții pentru fiecare curs în valoare de 350 lei/luna.

Agenția Națională Antidrog, în colaborare cu Primăria Năvodari, organizează cursuri de calificare  pentru femei. Cursurile sunt gratuite, iar la ele sunt așteptate toate femeile ce își doresc o calificare. Mai  mult decât atât, cursurile nu numai că sunt gratuite ci sunt …plătite, participantele primind  subvenții pentru fiecare curs în valoare de 350 lei/lună. Agenția Națională Antidrog vă invită să participați la urmatoarele cursuri de calificare, recunoscute pe piața muncii:

1. Confecționer asamblor articole textile – studii minime: 8 clase
  2. Lucrător comercial – studii minime: 8 clase
  3. Contabilitate – studii minime: 12 clase, diploma de bacalaureat
  4. Antreprenoriat – studii minime: studii universitare, licențaPentru înscrieri și informații suplimentare, contactati:

– Primăria Năvodari-Direcția de Asistență Socială, cu sediul in Navodari,     str.Sănătății, nr.3, tel. 0241 760822,

– Centrul de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Constanța,