CS Năvodari este vicecampioana Diviziei Naționale de Seniori!

Primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru, a fost prezent, miercuri, la festivitatea de premiere a echipei de rugby CS Năvodari, vicecampioana Diviziei Naționale de Seniori (DNS).

Felicitări băiețeilor pentru un sezon extraordinar, pentru efortul și pasiunea lor! Orașul Năvodari este mândru de voi! Mulțumim antrenorilor Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase pentru munca depusă și la anul vă așteptăm cu medaliile de campioni!”, a transmis primarul Florin Chelaru.

La festivitatea de premiere au participat: doamna deputat Ileana Cristina Dumitrache, administratorul public al orașului Năvodari, Liliana Mară și consilierul local Rafael Nichita. De asemenea, le-au fost alături sportivilor și antrenorilor directorul CS Năvodari, Constantin Dinicu, și directorul de dezvoltare regională din cadrul FRR, Costi Gheară.