Cimitirul se va extinde și moderniza. Primarul Florin Chelaru: Vom ilumina tot cimitirul, vom introduce monitorizare video și se va construi o casă mortuară și sediul administrativ

În această dimineață, primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru a semnat certificatul de urbanism pentru extinderea și modernizarea cimitirului.

Știu că lucrările sunt urgente, că este nevoie de lucrări ample, dar totul durează mult fiindcă a trebuit să facem exproprieri pentru extinderea cimitirului.

Pe scurt, vom reface toate aleile și le vom asfalta, vom construi casă mortuară și sediu administrativ, vom pune bănci, coșuri de gunoi și containere de deșeuri, vom ilumina tot cimitirul și vom introduce monitorizare video, vom împrejmui cimitirul cu gard viu și gard de beton; vom asigura paza permanentă și salubrizarea.” a declarat primarul orașului Năvodari, Florin Chelaru.