Campania IEC ”Sănătatea Reproducerii”. Testare GRATUITĂ Babeș-Papanicolau pentru diagnosticarea precoce a cancerului de col uterin

Primăria Orașului Năvodari sprijină, ca în fiecare an, Campania IEC ”Sănătatea Reproducerii”, derulată de Direcția de Sănătate Publică Județeană Constanța, prin Compartimentul de Programe de Promovare a Sănătății și Educație pentru Sănătate.

Aducem astfel la cunoștința tuturor femeilor din Năvodari că au posibilitatea efectuării GRATUITE a testului Babeș-Papanicolau la Policlinica nr. 2 din Constanța (Str. Ștefan cel Mare, nr. 133).

Cine beneficiază? Femeile cu vârsta cuprinsă între 25 și 65 de ani, care nu au mai făcut acest test prin Programul Național de Screening în ultimii 5 ani.

Programări se pot face la următoarele numere de telefon:

0241/671.433 – Dr. Chișu Elena Corina

0241/503.414 – Dr. Gâgă Elena

Informații suplimentare, pe pagina Direcției de Sănătate Publică a Județului Constanța: https://dspct.ro/testare-gratuita-babes-papanicolau/