Anunț deosebit de important cu privire la tichetele sociale

Primaria Orasului Navodari reaminteste persoanelor interesate* care nu au depus cerere pentru acordarea tichetelor sociale cu ocazia Sarbatorii Pastelui 2018, faptul ca ultima zi de depunere a cererii este joi, 15 martie 2018, pana la ora 1200.
Distribuirea tichetelor sociale se va face in perioada
19 martie – 30 martie 2018, dupa cum urmeaza:
– pentru pensionari, in incinta Centrului de Zi,
– pentru celelalte categorii de beneficiari, la sediul Directiei Asistenta Sociala, din Navodari, str.Sanatatii, nr.2.

*Conform Hotararii Consiliului Local Navodari nr.30/24.02.2017, beneficiarii tichetelor sociale sunt urmatoarele categorii de persoane:
 beneficiarii de venit minim garantat stabilit in baza Legii nr.416/2001 privind venitul minim garantat, cu completarile si modificarile ulterioare;
 beneficiarii de alocatie de sustinere a familiei stabilita in baza Legii nr.277/2010 privind alocatia pentru sustinerea familiei;
 persoanele incadrate in grad de handicap grav si accentuat;
 pensionarii ale caror venituri proprii, nete, sunt mai mici sau egale cu suma de 1.450 lei/luna,
 persoane cu varsta peste 60 ani, fara niciun venit.

PRIMAR,
CHELARU FLORIN