165 pacienți au fost tratați la Centrul de Sănătate Multifuncțional Năvodari în ultima săptămână

Spitalul Județean Constanța a anunțat astăzi, printr-un comunicat de presă, că 165 de pacienți au beneficiat până acum de serviciile medicale ale Centrului Multifuncțional de Sănătate Năvodari.

92 dintre aceștia au primit consultații în cadrul Ambulatoriului de Specialitate, restul fiind înregistrați la punctul UPU (Unitate de Primiri Urgențe). Cele mai multe programări în cadrul Ambulatoriului au fost la ORL, Neurologie și Cardiologie.

”Este evident, pentru orice persoană de bună credință, că Spitalul Năvodari este un real succes și un proiect benefic pentru orașul nostru și pentru cetățeni. Știu că au existat multe minciuni și intoxicări în spațiul public cum că unitatea medicală nu are avize de funcționare, dar iată că realitatea nu poate fi contestată! Spitalul Năvodari funcționează, medicii sunt prezenți la datorie, iar năvodărenii pot beneficia de cele mai bune servicii medicale în condiții moderne”, a declarat primarul Florin Chelaru.